افتتاح اولین پایانه صادراتی فرش دستباف در زنجان

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صداوسیما مرکز زنجان ؛ فعالیت این پایانه صادراتی نقش بسیار موثری در جهش صادرات خواهد داشت که با استقرار بنا بر اعلام معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور صنایع روستایی تا ۳۰ درصد رشد خواهد یافت.

در این مراسم اعلام شد که برای افزایش تولید فرش دستباف و برای ایجاد امید برای فرشبافان طرح رایگان بیمه فرش بافان از امروز اجرا می‌شود.
رییس مرکز ملی فرش ایران افزود: فرش دستباف برای حضور فعال در بازار جهانی و بازرگانی خارجی نیازمند ایجاد زیر ساخت‌های توسعه‌ای است که با راه اندازی پایانه تخصصی فرش دستباف کشور یکی از این زیر ساخت‌ها مهیا می‌شود.
رافع با بیان اینکه راه اندازی این پایانه در استان زنجان شروع کار ما خواهد بود یادآور شد: ما در این پایانه برای اولین بار در کشور نمایشگاه مجازی حوزه فرش را با عنوان iranyes راه اندازی کردیم که در آن ۶۰۰ تاجر خارجی به این پایانه متصل بوده و با صادرکنندگان فرش در این پایانه مذاکرات و معاملات تجاری انجام خواهد شد.
وی ادامه داد:در راستای راه اندازی این پایانه صادراتی در زنجان، زیر ساخت‌های لازم از قبیل دفاتر گمرکی، دفاتر پستی، دفاتر ارائه خدمات بازرگانی و حوزه حمل و نقل، زیر ساخت‌های نرم افزاری و دفاتر ارتباطی خارج از کشورنیز ایجاد شد.
مجموع جهانی صادرات فرش دستباف سال گذشته افزون بر ۸۰۰ میلیون دلار بوده که سهم ایران ۷۳ میلیون دلار از این رقم بوده است.
فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس